TEMEL DEĞERLERİMİZ

LOGOMUZUN HİKAYESİ

Logomuz içiçe iki yıldızın birleşiminden oluşuyor; Kutup Yıldızı ve Selçuklu Yıldızı. Kutup Yıldızı, tarih boyunca yön bulma ve seyir amacıyla kullanılan, seyyahların, denizcilerin, haritacıların kılavuz yıldızı. Tüm yönler ona göre belirlenir, tüm rotalar ona göre çizilir. Kutup Yıldızı takip edilir uzun yolculuklarda.

 

Selçuklu Yıldızı ise, Selçuklu kültür ve sanatının en temel figürlerinden, 'sekiz köşeli yıldız'. Her köşesinin simgesel bir anlamı var: Merhamet, Sadakat, Şefkat, Doğruluk, Sır Tutmak, Cömertlik, Sabretmek ve Şükretmek.

 

Kutup Yıldızı ve Selçuklu Yıldızı simgesel anlamlarıyla bizi yansıtıyor, yaşama bakışımızı ifade ediyor aslında. İnsanlığın bilimsel, teknolojik ve sanatsal ilerlemelerini yakından takip ederek, içselleştirerek ve uygulayarak kendi sektörümüzün Kutup Yıldızı olmak, yön göstermek, kılavuzluk etmek, öncü olmak. Özdeğerlerimizi düşüncelerimize, duygularımıza ve davranışlarımıza yansıtarak doğruluğu, merhameti, şefkati, sadakati... insanı insan yapan tüm değerleri hayatımızın ışığı haline getirmek.

 

Değerlerimizle, bilimsellik ve deneyimle, dinamizm, metodoloji ve üretkenlikle gelenekten geleceğe doğru yürümek. Dünün uygarlığımızı kuran yönleriyle, yarının umut dolu imkanlarını biraraya getirmek. İnsan odaklı, çevre bilinçli, etik yaklaşımlı, modern, çağdaş ve mutlu bir dünyanın inşasına katkıda bulunmak.

 

TEMEL DEĞERLERİMİZ

Çağdaş, tüketici dostu, kaliteli ürün ve hizmet sunmak

 

Öncelikleri dikkate alarak esnek, hızlı ve çözümcül davranabilmek

 

Teknolojiyi, zamanı ve imkanları doğru ve etkin kullanmak

 

Yasal ve etik kurallara uymak

 

Çevreyi korumak ve bu doğrultuda çevre standartlarına uygun çalışmak

 

Adil ve dürüst olmak, inançlara ve farklılıklara saygılı davranmak

 

Alçakgönüllü, hoşgörülü ve yardımsever olmak