AVRUPA ŞİRKETLER GRUBU

Avrupa Şirketler Grubu'nun ilk temelleri 2006 yılında mühendislik, danışmanlık, proje yönetimi ve müteahhitlik hizmetleri vermek üzere Avrupa Proje Yönetimi şirketi ile atılmıştır. Avrupa İnşaat olarak faaliyetlerine devam eden Grup, uzman olduğu inşaat sektöründe “Pazarlama ve Satış" alanında yaklaşık 25.000 konutun satış sürecini yönetmiş, inşaatını kendi üstlendiği bir çok konut/işyeri ve kentsel dönüşüm projesine imza atmış ve pek çok saygın projenin pazarlama, markalaşma ve yönetim çalışmalarını başarı ile sonlandırmıştır. Grubun lokomotif gücü olan Avrupa İnşaat, gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar, ürettiği fikir ve projelerle birçok ilke imza atmış ve sektördeki danışmanlık şirketlerinin öncüsü olmuştur.

 

2013 yılında büyüme kararı alınmış ve ilk olarak Avrupa Özel Yurt Yatırım Anonim Şirketi, 2014 yılında Eforist Özel Yurt Yatırımları Anonim Şirketi ve 2015 yılında Avrupa Tesis Yönetimi faaliyete girmiştir. 2015 yılında tüm bu şirketler Avrupa Şirketler Grubu bünyesinde birleştirilmiştir. Avrupa Şirketler Grubu, "Akıl Konforu", "Akademik Süitler" ve "İşlevsel Tasarım" temalarıyla ve Konforist markası ile öğrenciler için geçici bir konaklama alanı değil, tam bir yaşam ve motivasyon merkezi olarak Türkiye'deki ilk en lüks, en konforlu ve en işlevsel özel öğrenci yurdu Konforist-Konfor İstanbul'u hayata geçirmiştir. İlk olarak Konforist Kız Öğrenci Yurdu 2014 yılında ve sonrasında Konforist Erkek Öğrenci Yurdu 2015 yılında hizmete açılmıştır.

 

Kalite yönetimi ve standart sürekliliği için Avrupa Tesis Yönetimi bünyesindeki profesyonel ekip tarafından yönetilen tüm yurtlarımız üst düzey öğrenci memnuniyetini hedeflemektedir. Konusunda uzman, sektörde tanınmış ve başarılı kurumlar tarafından inşa edilen ve yönetilen Konforist-Konfor İstanbul Yurtları, sadece öğrenciler için özel olarak yapılandırılmış, son derece yüksek standartlara sahip yeni nesil bir yaşam alanıdır. Tüm yatırımları Avrupa Şirketler Grubu tarafından yapılan Konforist yurtlarının "İşlevsel Tasarım" anlayışı mimarlık ofisi Renda Helin İnterior Design tarafından hayata geçirilmiştir.

 

Konforist Kız Öğrenci Yurdu, açıldığı ilk yıl tam kapasite ile hizmete başlamış; üniversitelerin, öğrencilerin ve ebeveynlerin güven ve beğenisini kazanarak önemli bir başarıya imza atmıştır.